Cocker Spaniel

En popüler köpek cinsleri arasındadır, diğer ismi ile Amerikan Cocker Spaniel. Son derece sevimli, sadık ve sevecen köpeklerdir. Uzun kulakları ve tüyleri onlara çok sevimli bir görüntü oluşturur. Cocker sahibi ünlülerden biriside Oprah Winfrey’dir, 3 tane Cocker Spanieli vardır.

Kökeni 14. Yüzyıla, İspanya’ya kadar dayanmaktadır. Cockerlar kuş avında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir köpek türüdür. Cocker adını aslında çulluk avında kullanıldığı için İngilizce çulluk anlamına gelen “Woodcock” kelimesinden almıştır. Kısa ve orta boy Cocker türü vardır.

Cocker Spanielleri sevimli kılan tüylü neredeyse yere yakın sarkık kulakları. Gözleri genellikle koyu renktedir. Sportmen köpeklerin en küçüğüdür. Ama küçük boyuna göre vücudu çok dayanıklıdır. Düzgün bakıldığı takdirde 12 ila 15 yıl ömürleri vardır.

Cocker Spanieller düzenli egzersiz ile apartman da yaşayabilirler. Düzenli yürüyüşleri yaptırılmalıdır. Haftada belirli aralıklarla tüyleri taranmalıdır. Veteriner kontrolünde olmalıdır. Katarakt, diz kapağı sorunları ve kulak enfeksiyonları gibi rahatsızlıklar görüle bilinir. Kulakları uzun ve tüylü olduğu için bakımı iyi yapılmalıdır. Kulağının içindeki tüylerin çok uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Aile için idealdirler ama küçük yaşta eğitilmeleri gerekmektedir.

Satılık Cocker Spaniel Cocker Cocker Spaniel Cocker Spaniel Yavrusu Cocker Spaniel Resimleri Cocker Spaniel Fiyatları Amerikan Cocker Spaniel

Sitemizde köpek fiyatları yazmamaktadır. Ücretsiz bir köpek yavrusu sahiplenmek istiyorsanız lütfen hayvan barınaklarına uğrayınız. Mutlaka istediğiniz bir cins yavru bulacaksınız. Satılık bir köpek almak yerine para vermeden bir köpek sahibi olabilirsiniz.

Bu yazı Köpek Irkları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.