Gordon Setter

Gordon Setter cinsi köpekler çok oyun severlerdir. Bu köpeklerin bir özelliği kuş avlarında kullanılmalarıdır. Kuşları nerede bulduklarını yaklaşık bir yıl sonra bile hatırlarlar. Zeki ve itaatkârdırlar. Küçük yaşlardan itibaren eğitime ihtiyaç duyarlar.

Gordon Setterların kökeni 1620’li yıllara dayanmaktadır. Yaygınlaşmasına ve ismini almasına sebep olan kişi ise Birleşik Krallık da bir dük olan Alexander Gordon’dur. Gordon bu köpek ırkının yetiştirilmesinde ve tanıtılmasında büyük rol oynamıştır. Amerikan Köpek Kulübü tarafından 1892 yılında bir ırk olarak kabul görmüşlerdir.

Gordon Setter, Setter cinsi köpeklerin en büyük olanıdır. Yüzünde ve vücudunda siyah ve bronz renkleri belirgindir. Gözlerinin üstünde belirgin iki tane kahverengi benek vardır.

Genelde sağlıklı köpeklerdir ama büyük köpeklerde olan sorunlar kalça displazisi, şişkinlik ve göz rahatsızlıkları olabilir. Uzun tüylerinden dolayı devamlı taranması gerekmektedir. Taranmazsa kürkü matlaşabilir.

Gordon Setterlar bir av köpeği olmasına karşın çok iyi bir aile köpeğidir de. Hareketli bir köpektirler bu yüzden hareket için geniş alanlara ihtiyaç duyarlar. Geniş bahçeli evlerde yetiştirilmesi tercih edilir. Apartman dairelerinde yetiştirmeyi düşünüyorsanız günlük egzersizlerini düzenli yaptırmanız gerekmektedir, düzenli egzersiz yaptırılmadığı zamanlar da huysuz olabilirler.

Satılık Gordon Setter Gordon Setter Gordon Setter Yavrusu Gordon Setter Yavruları Gordon Setter Ücretleri Gordon Setter Resimleri Gordon Setter Fiyatları

Sitemizde köpek fiyatları yazmamaktadır. Ücretsiz bir köpek yavrusu sahiplenmek istiyorsanız lütfen hayvan barınaklarına uğrayınız. Mutlaka istediğiniz bir cins yavru bulacaksınız. Satılık bir köpek almak yerine para vermeden bir köpek sahibi olabilirsiniz.

Bu yazı Köpek Irkları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.